Przedszkole Miejskie Nr 5 Tęczowa Dolina
https://pm5minskmazowiecki.superszkolna.pl

25 marca 2019 09:09 | Aktualności

Światowy Dzień Wody w grupie Pomarańczowej

Dnia 22.03.2019 odbyły się w naszej grupie zajęcia edukacyjne na temat „Pij wodę z kranu”, przeprowadzone przez pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów I Kanalizacji w Mińsku Mazowieckim.

Dzieci dowiedziały się o podstawowych procesach zachodzących w otaczającym nas środowisku naturalnym, uświadamiały sobie znaczenie wody w codziennym życiu, przypomniały sobie sposoby dbania o wodę i oszczędzania jej, opowiadały jak robią to na co dzień. Przedszkolaki rozumieją, że toaleta to nie kosz na śmieci, nie można tam wrzucać żadnych odpadków i jakie mogą być tego skutki. Prowadzący zajęcia przekonywali nas, że woda z kranu w naszym mieście jest bogata w składniki mineralne i nadaje się do picia.

W zajęciach udział wzięli również, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Pan Marcin Jakubowski oraz Prezes Zarządu PWiK Pan Jarosław Grenda. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały drobne upominki - kolorowe opaski „Pij wodę z kranu” i pozowały do wspólnych zdjęć z naszymi gośćmi oraz pluszakiem „Głębinkiem”.