Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi funkcjonowania przedszkola w czasie pandemii w zakładce COVID-19::UWAGA: adres e-mail naszego przedszkola: pm5mm@superszkolna.pl; p5m@op.pl

21 lutego 2021 20:54 | Aktualności

"Jak działa nasze serce" i spotkanie z lekarzem w grupie Zielonej

W ostatnim czasie grupa Zielona zajmowała się bardzo trudnym tematem. Dzieci szukały odpowiedzi na pytania: "Co sprawia że żyjemy?", "Jak działa serce?", "Co to jest krew i jak płynie". Przy tej okazji naszą grupę odwiedził pan Tomasz Protaziuk – lekarz specjalista chorób wewnętrznych  nefrologii i transplantologii klinicznej, a dla nas tata Helenki.

Pan Tomasz pojawił się u nas 17 lutego i od razu wzbudził WIELKIE zainteresowanie, gdyż przyszedł z nietypowymi jak na lekarza „rekwizytami”. Wszystko wyjaśniło się później. Wykorzystując kolorowe piłeczki, taczki, linę, klocki, pan Tomasz przybliżył dzieciom rolę krwi i serca w organizmie człowieka. To była prawdziwa nauka przez najprawdziwszą zabawę!!!

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, doceniamy pomysłowość i zaangażowanie.

"Jak działa nasze serce" i spotkanie z lekarzem w grupie Zielonej