Oferta przedszkola

Przedszkole Miejskie nr 5 „Tęczowa Dolina” położone jest w centrum Mińska Mazowieckiego przy ulicy Konstytucji 3 Maja 11. Otwarte jest dla dzieci od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 – 17.30. Dzięki ukształtowaniu terenu i bogatej zieleni, odizolowane jest od ruchu ulicznego i hałasu. Parterowy budynek z 2017r. wyróżnia się nowoczesnym, przestronnym wnętrzem z przeszklonym wejściem i stożkowym świetlikiem, wpuszczającym dużą ilość naturalnego światła. Adekwatnie do nazwy „Tęczowa Dolina” w środku jest kolorowo i przyjaźnie dla najmłodszych oraz rodziców. Do dyspozycji dzieci jest 6 dużych, widnych sal, oraz jedna sala wielofunkcyjna przeznaczona na pokazy dla rodziców, koncerty, zajęcia dodatkowe, takie jak język angielski, zajęcia taneczne i rytmiczne. Sale zajęć są jasne, przestronne z wydzielonymi strefami zadaniowymi, służą do zabawy, pracy, odpoczynku oraz jako jadalnie.  Urządzenie ich inspiruje do działania, aktywności twórczej, rozwijania wyobraźni, umożliwia zaspokajanie potrzeb. Wyposażone są w różnorodne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny. Obok każdej z sal znajduje się łazienka. Wszystkie pomieszczenia, z których korzystają dzieci, są bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne. Przy wejściu głównym usytuowana jest duża szatnia dla wszystkich grup przedszkolnych. Przedszkole posiada nowoczesną kuchnię z zapleczem spełniającą wymagania i standardy do przygotowywania posiłków także z uwzględnieniem indywidualnych diet. Od stycznia 2020 roku dzienna stawka żywieniowa wynosi 8 zł. Przedszkolny plac zabaw oferuje wiele ciekawych, bezpiecznych urządzeń zabawowo-rekreacyjnych, dzięki trawiastej nawierzchni i dużej liczbie drzew pozostaje w zgodzie z przyrodą i sprzyja dobrej zabawie dzieci i relaksowi dorosłych.

Proces dydaktyczno-wychowawczy prowadzony jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego w oparciu o programy edukacyjne. Ofertę wzbogacają programy własne, innowacje i projekty edukacyjne nauczycieli, głównie ukierunkowane na ekologię, integrację oraz kształtowanie właściwych postaw i wartości. Przedszkole oferuje przedstawienia teatralne, koncerty, warsztaty dla dzieci. Bierzemy udział w akcjach charytatywnych i społecznych.