08 marca 2020 16:27 | Aktualności

Grupa Fioletowa z wizytą w bibliotece

4 marca grupa Fioletowa wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie o ekologii pt. „Uratuj Ziemię”. Na początku pani bibliotekarka pokazała i odczytała dzieciom list od naszej planety Ziemi. Później odbyło się głośne czytanie książki pt. „Fuj!”, w której było wiele cennych rad jak należy dbać o czystość naszej planety i na co należy zwrócić szczególną uwagę. Potem pani bibliotekarka przeczytała krótką i pięknie wydaną książeczkę pt. „Uratuj Ziemię”. Następnie przedszkolaki zostały podzielone na grupy i zagrały w grę ekologiczną „Eko bohater”, która polegała na segregowaniu śmieci. Później dzieci wykonały dwa plakaty przedstawiające wesołą i smutną planetę. Zadaniem przedszkolaków byłodorysowanie poszczególnych symboli. Na pożegnanie  zaśpiewaliśmy wesołą piosenkę „Piosenka mądrych dzieci”. Serdecznie dziękujemy za pouczające spotkanie!

Grupa Fioletowa z wizytą w bibliotece