Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi funkcjonowania przedszkola w czasie pandemii w zakładce COVID-19::UWAGA: adres e-mail naszego przedszkola: pm5mm@superszkolna.pl; p5m@op.pl

22 lutego 2021 20:56 | Aktualności

"Muzyka wokół nas" - wydarzenie muzyczne w grupie Czerwonej

Dzieci uczestniczyły w koncercie muzycznym „Instrumenty świata”, słuchały muzyki z różnych zakątków świata, aktywnie słuchały muzyki klasycznej - malowały farbami plakatowymi słuchając utworu A Vivaldiego „Cztery Pory Roku- Zima”, wyrażały muzykę ruchem, słuchały muzyki relaksacyjnej.Odkrywały, że muzyka towarzyszy nam stale. Wszędzie słychać dźwięki i odgłosy. Są  one w pomieszczeniach domowych , w sali przedszkolnej, za oknem, nasze ciało wydaje dźwięki itp.

Uczestniczyły w zimowych zabawach sensorycznych przy muzyce, poruszały się po folii malarskiej  wypełnionej sztucznym śniegiem, który same wykonały oraz mąką, drobną kaszą, solą morską. Poruszały się przy muzyce do marszu, biegu i podskoku, chodziły rytmicznie przy odgłosach skrzypiącego śniegu, poruszały się w rytmie piosenki „Zima”. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości ajednocześnie zrelaksowały je i stymulowały mięsnie stóp.

Odbyło sięteż „muzykowanie”, dziecipoznawały nazwy i brzmienie wybranych instrumentów muzycznych. Słuchały jak brzmią dźwięki gamy grane na fleciei dzwonkach, śpiewały piosenki przy melodii granej na flecie prostym. Grały na instrumentach perkusyjnych m.in. akompaniament na bębenkach do piosenki „Mam bębenek”.

Na KolorPiano grały stopami piosenkę „Wlazł kotek na płotek”  metodą kolorowych dźwięków. Podczas tej muzycznej zabawy rozwijały wrażliwość muzyczną, poczucie rytmu oraz nazywały kolory i  poznawały figury geometryczne. Nasz muzyczny tydzień dostarczył dzieciom dużo wrażeń, wzbogacił o nowe doświadczenia i zainspirował do otaczania się muzyką.

"Muzyka wokół nas" - wydarzenie muzyczne w grupie Czerwonej