20 marca 2020 11:20 | Aktualności

"Matematyka to przyszłość" w grupie Fioletowej

11 marca tuż przed Ogólnopolskim Dniem Matematyki odwiedził nas dr inż. Grzegorz Dobrzyński z Politechniki Warszawskiej, tata Tymka. Gość wyjaśnił dzieciom do czego potrzebna jest matematyka i jak ważne są liczby w codziennym życiu. Potem opowiedział o swojej pracy konstruktora pojazdów. Tata Tymka mierzył chętne dzieci miarą krawiecką  i porównywał ich wyniki. Pan Grzegorz korzystając z tablicy interaktywnej zaprezentował  przedszkolakom jak nieograniczone możliwości ma matematyka. We współczesnym świecie matematyka jest kluczem do sukcesów w wielu dziedzinach życia. Dziękujemy serdecznie panu Grzegorzowi Dobrzyńskiemu za ciekawe spotkanie!

"Matematyka to przyszłość" w grupie Fioletowej