| | | AAA
Przedszkole Miejskie Nr 5 "Tęczowa Dolina"
Zapraszamy do zapoznania się z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego dot. koronawirusa- w zakładce Komunikaty::UWAGA: adres e-mail naszego przedszkola: pm5mm@superszkolna.pl; p5m@op.pl

Aktualności

20 marca 2020 11:25 | Aktualności

Grupa Zielona odkrywa tajemnice kosmosu

   W grupie „Zielonej”realizowaliśmy temat kompleksowy  „Kosmos- co to takiego?” dzieci nabywały wiedzę o Wszechświecie i Układzie Słonecznym, poznawały nazwy planet Dowiedziały się co to astronomia, oraz kim są: astronom i astronauta. Poznawały rodzaje pojazdów kosmicznych. Dowiedziały się, że w kosmos lata się rakietą;żeby przeżyć w kosmosie, trzeba nosić specjalny skafander; a w przestrzeni kosmicznej nie ma grawitacji.

Dzieci bardzo zainteresowane tematem przynosiły własne książki o kosmosie, puzzle, bawiły się globusem, improwizowały przy „muzyce kosmosu”, śpiewały piosenki. Wykonaliśmy grupową pracę plastyczną „Układ Słoneczny” i „zbudowaliśmy” rakietę z pudełek, opony, folii   aluminiowej, plastikowych i piankowych elementów.Miały, też okazję sobie zdjęcie w rakiecie, którą przyniosła nam mama Frania.                              

 

Przeczytano: 79 razy. Wydrukuj|Do góry

Grupa Zielona odkrywa tajemnice kosmosu